AktuálněÚspěchy a výsledky

Co se nám (nejen) letos s Lyrunkou podařilo

Závěr letošního roku byl smutný a bolestný, ale rozhodně nemohu zapomenout jeho krásné chvíle. K nim patří mimo jiné také naše úspěchy s Lyrou. Tato mladá slečna oslavuje právě dnes své čtvrté narozeniny a já jsem moc vděčná, že se stala součástí naší smečky. I když mé původní plány byly jiné. Chtěla jsem si nechat štěně po Temple – Celesteen Temple Sanelle Sirrah. Bohužel okolnosti tomu nepřály. Jak se však říká, že je na všem něco dobrého, byla jsem téměř současně oslovena majitelkou fenky z mého vrhu B – Beautiful Beltine Sanelle Sirrah o zaštítění vrhu. Neváhala jsem. S Templíčkem jsme se domluvily, že mi pomůže vychovat tak šikovnou holčičku, jako je ona sama. 

Nejprve pár  slov k celému vrhu E. Neboť vznikl ve znamení magie čísel a celkově obrovské náklonnosti všech bytostí. Ke krytí s mým vysněným psem Brax zur Wellenbecke došlo 10.10. 2019 v Německu. Radostná novina, že maminka Bela čeká štěňátka přišla 11.11. a samotný vrh se narodil 12.12. 2019. O předvánoční nadílku stříbrného štěstí se vzorně starala maminka Bela společně se svou majitelkou Janou naprosto vzorně a já  jim moc děkuji. Jezdila jsem je kontrolovat a pomáhat, ale ta největší práce byla na nich. 

Můj připravovaný výběr byl jasný od samého začátku a popravdě lehce praštěný – první fena, fialový obojek, jméno Lyra. Celý vrh také ve svých majitelích spojil mnoho skvělých bytostí, majitelů a vůdců. Majitelkou Ezriela se stala má kamarádka Petra, která vždy a za všech okolností stála při mě. Erose získal kamarád mého dlouholetého kamaráda Roberta v Rakousku. Earl, který nese jméno po svém dědečkovi Qasida´s Esau The Earl má Cindy, která vlastnila společného předka. A Eldorado, který dostal jméno od mého fenomenálního přítele Wilberta, mi přivedl do života Lukáše, který pochopil a znásobil potenciál výmarského dlouhosrstého ohaře. Fenka EuDora zůstala v domácím prostředí, fenka Esmé propojila hluboké přátelství mezi mnou, Ivou a Terezkou.

A Lyrunka? To je naše holčička šikovná. Nejen, že vždy byla holka učenlivá, co mi splnila, i přes mé pokročilé těhotenství, téměř vše, co mi na očích viděla, ale skvěle a hladce zapadla do naší dlouhánsko – bullterierské a vůbec naší lidské smečky. Ve svých 15. měsících složila své první všestranné zkoušky a v 18. měsících úspěšně reprezentovala dlouhánky na klubové soutěži – V. Memoriál Roberta Jakoubka VZ CACT 2019. Letos se nám podařilo dokončit rozdělané šampionáty. Jejich přehled můžete shlédnout v přiloženém letáčku. Mimo jiné, a to není zcela běžné, vyhrála celou speciální výstavu KCHVO 2023 v Prostějove a tím porazila i své krátkosrsté kolegy.

Již druhý rok jsme splnili podmínky pro Nominační soutěž Richarda Knolla. Kdyby byly výsledky jako loni, příští rok bychom startovaly. Bohužel tak asi zůstaneme v poli náhradníků. Nic to nemění ale na faktu, že výmarský ohař dlouhosrstý, ve své ucelenosti, zájmu a chtění při práci ( a že ji to opravdu baví), umí podávat skvělé výsledky a konkurovat jiným plemenům ohařů. Tím samozřejmě neshazuji výkony jiných plemen ohařů. Chci jen říct, že Lyra má svůj potenciál, velmi ráda, ochotně a s lehkostí jej uplatňuje a mě se s ní souzní velmi krásně. Lyrunko, krásné narozeniny, hodně nekonečného štěstí a zdraví, naši lásku máš:-)

Lyra – leták 2023