Sanelle Sirrah

Reference

Mám třetího dlouhánka. Uběhlo mnoho let co jsme si pořídili prvního loveckého psa VOD – fenku. Tak jsme se poznaly s Lenkou, při loveckém výcviku, výstavách, honech… Když přišel čas opatřit další čtyřnohou společníci věděla jsem na koho a kde se obrátit, kdo mi bude nápomocen radami, výchovou a loveckým výcvikem správného loveckého psa. Musím říct, že Freya Fany Sanelle Sirrah je nejen moc pěkná, ale hlavně živá, chuťová, šikovná a koumavá fenka. Je to neskutečné Ero a je to co jsem chtěla. Za to vše děkuji.

Adéla Zbavitelová & Hara & Any & Freya
Výmarský ohař Freya s majitelkou Adélou na louce při loveckém výcviku.
Tereza Prine  s dlouhosrstými výmarskými ohaři Harvey a Esmé na procházce v lese.

S Lenkou jsem se seznámila v zimě 2019, kdy jsem za ní přijela na intenzivní týdenní výcvik a od té doby již s nikým jiným netrénujeme. Můj pes (1,5 let, VOD) byl tehdy dle jiných profesionální trenérů hodnocen jako nemocný pes s poruchou soustředeni, který nejde vycvičit a byla nám na zklidnění psa dokonce častokrát doporučena i medikace. Byli jsme s manželem na pokraji zoufalství, protože se nám vůbec nežilo hezky a náš život měl velmi daleko od idylického soužití psa s člověkem. Za Lenkou jsme tedy přijeli a byla to naše poslední naděje. Díky její perfektní znalosti psů a jejich chování a stejně tak i různých výcvikových technik, se nám během týdne intenzivního výcviku podařilo z nevycvičitelného psa udělat psa, se kterým je vážně radost být! Procházky venku konečně přestaly být absolutní teror, který mi způsoboval bolení břicha týden dopředu. Naučili jsme se žít spolu místo vedle sebe a díky Lence a jejímu výcviku si vzájemně porozumět. Asi není třeba zmínit, že pes nebyl nemocný a už vůbec nepotřeboval medikaci, pouze zkušeného výcvikáře. Utratila jsem v životě za výcvik psa víc peněz než jsem ochotná přiznat a vyzkoušela jsem opravdu hodně různých trenérů (i zahraničních) a Lenka je absolutní špička. Doporučuji všemi deseti ať už na výcvik poslušnosti tak i na lovecký výcvik. Od doby našeho prvního setkání uplynuly 4 roky a od Lenky jsem si pořídila i svou druhou fenu VOD a zažila i Lenčin prvotřídní chovatelský servis na vlastní kůži. Esmé je zdravá a krasná fena, která je nesmírně nadaná a krásně pracuje. V případě jakýchkoli problémů je vždy možné se na Lenku obrátit a nechat si od ní odborně poradit.

Tereza Prine & Harvey & Esmé

Lenku si odmala pamatuju od vidění jako „zrzku ze sídliště s krásnými dlouhosrstými psy“. Tehdy jsem neměla vůbec povědomí o tom, o jakou rasu psa se jedná, o kynologii jsem se moc nezajímala, i když jsme doma vždycky pejska „gaučáka“ měli.

Osobně jsem Lenku poznala, až když jsem si pořídila svého prvního psa – maďarského krátkosrstého ohaře. Věděla jsem, že si pořizuji aktivní a poměrně temperamentní plemeno, a proto jsem hned začala s výcvikem. Absolvovali jsme školku pro štěňata, navštěvovali pár cvičáků. Za každý trénink jsem zpětně ráda, ale na lekcích na cvičáku jsem si v duchu říkala: „Není to ono, hodinový dril, neustálá repetice, nebaví to ani mě, ani psa.“ Rozhodla jsem se, že touto cestou nepůjdu. Táhlo mě to k loveckému výcviku. Chtěla jsem přece ve svém maďarovi rozvíjet to, pro co byl vyšlechtěn. Hned jsem si vzpomněla na Lenku, ale co se odstěhovala ze sídliště, neměla jsem absolutně tušení, jestli se ještě psům věnuje. Shodou okolností s Lenkou trénoval známý, který mi na ni dal kontakt. A tím to všechno začalo…

Výcvik s Lenkou mě nadchnul a otevřel mi oči. Bylo to přesně ono, co mě i mého psa baví. Na výcviky s ní jezdím moc ráda a natěšená. A ještě šťastnější jsem, když vidím, kam jsem se se svým psem díky ní posunula. Lenka je profík, který zasvěcuje svůj život lovecké kynologii. Dozvěděla jsem se od ní vše potřebné o výcviku loveckého plemene, trénink rozvoje loveckých vloh se krásně propojoval s výcvikem poslušnosti. Jsem nadšená a na Lenku nedám dopustit. Rozumí psí duši, dokáže vás správně nasměrovat, podržet, ale i vyhecovat a dát konstruktivní kritiku. Je rázná, ale lidská, příjemná a vždy dobře naladěná. Pracuje nejen se psy, ale především s námi majiteli, protože o nás to přece všechno je… Lence vděčím za to, že moje páteční odpoledne nebyla nikdy nudná, za to, že mám ovladatelného psa, který se těší na práci a po tréninku je vždy unaven. A neříká se unavený pes = šťastný pes? Děkuji, Leni.

Mgr. Gabriela Volková a maďarský ohař Tery
Gabriela Volková a maďarský ohař Tery na procházce na louce.
Ivana Halova se svým dlouhosrstým výmarským ohařem.

Před 10 lety jsme si pořídili štěně výmarského ohaře (ani nechtějte vědět, kolikrát jsem slyšela „proboha, ženská a s výmarem“). Jako naprostý začátečník jsem hledala, kdo by mi pomohl s loveckým výcvikem. K Lence jsem se dostala náhodou, když jsem viděla letáček na výcvikový tábor (ty mi teď moc chybí) a rozhodla se, že to zkusím. Svého rozhodnutí jsem nelitovala – podařilo se nám úspěšně absolvovat skoro všechny zkoušky lovecké upotřebitelnosti včetně všestranných. V současné době máme 4letého dlouhánka (dlouhosrstého výmarského ohaře), a díky Lence se nám do tří let podařilo opět absolvovat všechny zkoušky včetně všestranných. S oběma psy jsme se účastnili množství honů a dovolím si říct, že ostudu jsme rozhodně neudělali.

Co se mi na Lence líbí? Její porozumění pro duši psí i člověčí, to že se Vás snaží posunout dál a nenechá Vás usnout na vavřínech, že Vás dokáže ve správném okamžiku tak sprdnout, že ani nevíte čí jste, ale pak Vám přesto pomůže.

Ing. Ivana Hálová & Ady & Česí

Před 15 lety jsem si pořídila z útulku půlroční labradorku Maggie. Moc nám to spolu nešlo a někdo tehdy řekl: „Zkus Lenku“. Po zvládnutí socializace a základního výcviku poslušnosti jsme plynule přešly k loveckému výcviku… a to byl teprve začátek.      Pamatuji, když si Lenka přivezla svou první fenu Joelle. Byla jsem nablízku, když se v chovatelské stanici Sanelle Sirrah narodila „Áčková“ štěňata. A tehdy jsem dostala důvěru a možnost stát se majitelkou fenky s růžovým obojkem Angel. (Dodnes je mi ctí.) A tak mé dny, měsíce a roky naplňovaly holínky, zelené oblečení, výstavy, lovecký výcvik, zkoušky, hony, krytí, společný vrh C… To vše s Lenkou po boku. Když jsem byla na rozcestí, dokázala mě správně nasměrovat, byla mou výcvikářkou, rádkyní a stala se mou přítelkyní. Angel před pár dny odešla… naše přátelství s Lenkou trvá… a kdo ví, třeba si to jednou všechno zopakujeme… Děkuji za vše, Leni.

Verča & Maggie & Angel